Znajdź nas na Facebooku Znajdź nas na marsschool@wp.pl 500 666 484 Pawłowice ul. Zjednoczenia 37 Strumień ul. Cieszyńska 16

O projekcie

Kochani Rodzice! W lipcu otwieramy szeroko drzwi szkoły, żeby wpuścić lato. Włączamy baterie słoneczne i wspólnie z naszymi uczniami kierujemy całą naszą energię w stronę niesamowitych letnich przygód językowych. Dla dzieci przygotowaliśmy niezapomnianą podróż pociągiem po krajach anglojęzycznych “English-speaking countries by train”.

 

Czym jest nasz projekt i co go wyróżnia?

MAR’S CAMP – to najbardziej innowacyjny program językowy dla dzieci, zaprojektowany na kształt „wioski językowej”, w której dzieci poprzez całkowite zanurzenie w języku angielskim będą mogły poczuć się tak jak za granicą bez wyjeżdżania z kraju. Program umożliwi symulację życia, nauki i zabawy, a to wszystko odbędzie się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Nasz pociąg będzie pełen sportowych emocji, rozrywki na świeżym powietrzu i przede wszystkim zajęć w języku angielskim. Na dzieci czekają ambitne wyzwania manualne, ruchowe i językowe. Półkolonie z Mar’s School to okazja do świetnej zabawy i spędzania czasu razem z rówieśnikami! Podczas półkolonii wykorzystamy holistyczny model nauki, w którym integracja przekazu odbywa się na 3 poziomach świadomości: intelektualnym, emocjonalnym i fizycznym.

 

Jak dokładnie będzie wyglądał program?

Z pomocą naszych lektorów stworzyliśmy 5-dniowy program, gdzie lektorzy będą mówić po angielsku na każdym etapie zajęć. Uczestnicy kursu wskakują na głęboką wodę, ponieważ każdemu dniu przyświecać będzie idea poznawania innego kraju i wszystko to, co się z nim wiąże. Będziemy pod wodą Wielkiej Brytanii, na zielonym lądzie Irlandii, w górach Ameryki, na plaży w Australii i kolorowych Indiach. Będziemy gotować, piec i eksperymentować, oswajać żywioły, poznawać zwyczaje i doskonale się bawić podczas zawodów i gier sportowych. Wykorzystamy niezliczoną ilość technik i metod potrzebnych nam do sprawnego działania, tworzenia i urzeczywistniania naszych dzieł.

 

Jednak nie jest to zwykła nauka, bo na MAR’S CAMP nie ma podręczników, które kojarzą się dzieciom ze  szkołą  i  zadaniami  domowymi,   a  przecież  mamy  wakacje  i   istnieją  lepsze  i  szybsze  metody przyswajania wiedzy J.  Nauka  odbywa  się  tylko  na podstawie gier,  zabaw i konwersacji.  Angielski towarzyszy Kursantom wszędzie, bo nawet obiad jest jedzony razem z lektorami. W programie są zajęcia grupowe, gry i zabawy projektowe w mniejszych grupkach, a także zajęcia indywidualne, które pozwolą osiągnąć maksymalne efekty w krótkim czasie.

 

Program został podzielony na 5 dni w taki sposób, aby każdego dnia Dzieci spędziły go aktywnie i kreatywnie. A to wszystko zostanie wdrożone przez naszych wspaniałych nauczycieli z bogatym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu zarówno w kraju jak i za granicą. Całość będzie koordynować założycielka szkoły p. Małgorzata Rajwa. Program zwieńczą namacalne prace i projekty stworzone przez naszych uczniów, którzy z kolei zostaną obdarowani nagrodami w postaci dyplomów, medali, pucharów oraz różnych gadżetów. Uczestnicy odbędą 30 godzin aktywności w języku angielskim pod opieką 3 lektorów + 1 opiekuna każdego dnia!

 

Co zyska moje dziecko biorąc udział w programie?

Ilość korzyści jest tak naprawdę nieograniczona, gdyż dziecko, które jest tak wiele godzin zanurzone w języku angielskim będzie rozwijało się na wiele różnych sposobów.

Niewątpliwie, jednym z największych atutów jest przełamanie bariery językowej oraz osłuchanie się z językiem angielskim. Dziecko będzie musiało komunikować tak jakby było za granicą, z tą różnicą, że robi to w warunkach bezstresowych J. Wszystkie zajęcia będą nastawione na aspekt praktyczny, co zdecydowanie ułatwi wprowadzenie danego materiału oraz jego realizacji. Wszystko, co dziecko dotknie, powącha i zrobi samodzielnie pozostanie z nim na długo dłużej niż klasyczna metoda automatycznego odtwarzania. A im bardziej intensywne będą doznania – tym dłużej je zapamięta.

Kolejnym istotnym atutem jest rozwój samodzielności oraz wiary we własne możliwości. Takie dzieci są bardziej śmiałe i łatwiej nawiązują kontakty interpersonalne. Poprzez wspólne wykonywanie przeróżnych zadań dzieci uczą się także odpowiedzialności oraz pracy w zespole. Tworząc grupę – potrafią łatwiej współpracować, a także dzielić się różnymi rzeczami.

 

Jakie techniki i metody zostaną wykorzystane w projekcie?

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich metod i technik, które zostaną wykorzystane w naszym bogatym programie językowym, niemniej jednak główny nacisk koncentruje się wokół: