Znajdź nas na Facebook-u Znajdź nas na Youtube Znajdź nas na marscentrum@gmail.com 500 666 484 Pawłowice ul. Zjednoczenia 37 Strumień ul. Cieszyńska 16

Dla przedszkolaków

Jest to wymarzony kurs dla trzy-, cztero- i pięciolatków. Podobnie jak w poznawaniu języka ojczystego dzieci potrzebują czasu na osłuchanie się z językiem angielskim zanim zaczną mówić. Dodatkowo, dzieci posługują się myśleniem konkretnym, co znaczy, że łatwiej zapamiętują język, gdy mogą coś zobaczyć, dotknąć, powąchać, a nawet posmakować.

Celem kursu jest zatem uaktywnienie i wykorzystanie wszystkich zmysłów w procesie uczenia się, tym samym pobudzenie i zachęcenie małego człowieczka do dalszej eksploracji języka (w oparciu o naukę języka drugiego ESL). Aktywacja wszystkich zmysłów powoduje, iż dziecko nigdy się nie nudzi, chociaż z natury posiada krótki okres koncentracji uwagi. Środowisko, w którym się dziecko uczy powinno być jak najbardziej zbliżone do tego, w którym przebywa na co dzień. Oznacza to ruch, zabawę, a także aktywność fizyczną. Aby to jednak uzyskać musi być zapewnione poczucie bezpieczeństwa oraz życzliwość ze strony otoczenia.

I to wszystko i jeszcze więcej mają zapewnione nasi milusińscy, do których dyspozycji jest salka zaprojektowana wyłącznie dla nich. Czasami zamienia się w ciemną salę kinową, dostarczając przy tym niesamowitych wrażeń, innym razem zamienia się w plac zabaw, a jeszcze innym przypomina teatr lub wystawę sklepową. Oczywiście to wszystko sprawia, że dzieci kończą zajęcia we wspaniałym humorze, a ich atmosfera jeszcze na długo pozostaje w ich pamięci. I taka jest właśnie struktura naszego kursu, który obfituje w różnorodność materiałów dydaktycznych: DVD, plakatów, kart obrazkowych (flashcards) i wielu innych.

Walory kursu

Najważniejsze walory kursu z uwzględnieniem metody on i off-book'a: